Počas leta budete mať príležitosť vcítiť sa do dôb minulých a neľahkých… Do obdobia počas 2.svetovej vojny, kedy sa náš národ rozhodol, že viac nebude mlčať a vystúpi proti nemeckej okupácií v SNP.

O udalostiach predchádzajúcich aj o samotnom Slovenskom národnom povstaní, či o osudoch ľudí, ktorí sa stali jeho súčasťou sa dozviete v komentovanej a čiastočne inscenovanej prehliadke v Banskej Bystrici – „Začnite s vysťahovaním!“.

V priebehu prehliadky návštevníci spoznajú zaujímavé miesta spájajúce sa s dejinami SNP aj Banskej Bystrice – mesta, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou povstania.

Prehliadkou sprevádzajú na slovo vzatí odborníci, historici z Múzea Slovenského národného povstania. O inscenácie sa postarajú mladí herci.

Termíny prehliadok budú v dvoch júlových a dvoch augustových termínoch a ich začiatok je naplánovaný vždy pred Historickou radnicou o 17:00.

Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji online alebo priamo na mieste podujatia. Počet miest je obmedzený a jeden okruh trvá približne 2 hodiny.

Menu