V Banskobystrickom kraji nie je na jar o zábavu núdza. Pokiaľ vás baví rybačka a všetko okolo nej.

Hoci sa pred pár dňami začala pstruhová sezóna, zuby si už brúsia aj kaprári. Sezóna sa im začína 15. mája, avšak už predtým sa v našom kraji uskutoční zopár rybárskych podujatí. Napríklad preteky v love kapra na boilies jednotlivcov v duchu zásad Chyť a pusť dňa 1.5.2019 v Badíne. Preteky trvajú 24 hodín a zúčastniť sa ich môžu členovia MsO SRZ Zvolen. Krédom pretekov je podpora športového rybolovu, ochrana prírody, ichtyofauny a trofejných úlovkov a zároveň propagácia lovu v zmysle Chyť a pusť.

Prehľad podujatí

Ak ste vášnivým obdivovateľom rybolovu, takisto Rebel’s Cup 2019 môže byť zaujímavým podujatím práve pre Vás. Na súťaži sa zúčastní 12 tímov pozostávajúcich z 36 pretekárov. Na súťaži sa dokopy loví až 80 hodín, pretekárom prajeme mnoho šťastia. Pre všetkých, ktorí by chceli takéto pretekanie okúsiť na vlastnej koži Banskobystrický kraj ponúka zahajovacie preteky dospelých a detí, ktoré sa pre dospelých uskutočnia 4.5.2019. Naši najmenší však nemusia smútiť, nakoľko hneď na druhý deň 5.5.2019 sa akcia opakuje, avšak pre detské publikum.

Ak v tieto dni nemáte čas, 11-12.5.2019 máte ďalšiu možnosť zúčastniť sa rybárskej súťaže, tentokrát v Plavne, kde sa už o 11.00 doobeda presuniete na lovné miesto. Súťaž patrí medzi náročnejšie, keďže je 2-dňová a bodujú sa iba ryby nad 70 centimetrov.

Menu