Medená Bystrica – zážitková mestská hra

Zážitková mestská hra Medená Bystrica Vám prináša mnoho zábavných úloh, získate nové zaujímavé informácie o Banskej Bystrici, a v prvom rade sa zabavíte so svojím tímom pri potulkách ulicami.
Spoznajte zábavno – náučnou formou zákutia Medenej Banskej Bystrice. Vylúštite všetky šifry a objavte čo tu zanechal Ján Thurzo pri svojom odchode z Banskej Bystrice.

Poklad Medenej Bystrice
Do rúk sa Vám dostali zápisky historika a bádateľa, ktorý sa dozvedel, že Thurzo pred odchodom ukryl na tajnom mieste v Banskej Bystrici tajomnú vzácnosť. Bádateľ sa rozhodol nájsť a zistiť čo to je. Svoje putovanie zašifroval do svojich zápiskov. Teraz máte možnosť putovať po stopách nášho bádateľa a nájsť Thurzovo tajomstvo ukryté niekde v Banskej Bystrici. Tak čo, idete do toho?

O čom je zážitková mestská hra Medená Bystrica?
Pri hraní mestskej hry Medená Bystrica sa zabavíte s tímom ľudí v historických uličkách Banskej Bystrice. Vyskúšate si svoju prácu v tíme, ale aj pozornosť pri plnení úloh, ktoré si pre Vás pripravil bystrický historik.

Ako sa hrá naša mestská hra Medená Bystrica?
Na štarte v Informačnom centre v Radnici Vás uvedieme do deja našej hry, dostanete zápisník bystrického bádateľa a historika spolu s bádateľskou kapsou kde nájdete všetky potrebné pomôcky na riešenie úloh. Na trase postupne plníte úlohy, ktorých riešenie vám vždy povie kam treba pokračovať. Ak nastane situácia, že si s úlohou neviete dať rady, máte k dispozícii tzv. žolíka. Trasa mestskej hry sa nachádza na Námestí SNP a v blízkom okolí. Našu hru možno využiť aj ako interaktívnu a zábavnú prehliadku historickým centrom Banskej Bystrice a jeho okolím.

Kto si môže zahrať našu zážitkovú mestskú hru Medená Bystrica?
Hra je určená každému, kto chce spoznať Banskú Bystricu aj z iného uhla. Náročnosťou je vhodná pre úplných začiatočníkov, ale aj pre ľudí, ktorí už majú skúsenosť s hraním mestských, či únikových hier. Určená je pre rodiny s deťmi (mali by mať aspoň 10 rokov), partie známych, ale aj ako teambuilding. Domáci môžu spoznať niečo nové a turisti majú možnosť spoznať históriu Banskej Bystrice zábavnou formou.

Počet osôb: 2 – 5
Náročnosť: ľahká
Dĺžka trasy: cca. 4,7 km
Čas hrania: 3 – 3,5 hodiny
Predajné miesto: Informačné centrum, Námestie SNP 1 (Radnica), Banská Bystrica
Predajná cena: 29€
Objednávky a dostupnosť: +421 48 415 50 85
ic@banskabystrica.sk

Ak by ste si chceli zahrať hru aj mimo otváracích hodín Informačného centra na Radnici, informujte sa vopred na medenabystrica@gmail.com
Neváhajte nás kontaktovať v prípade otázok, nových návrhov či podnetov. 

Zážitky

Začnite s vysťahovaním!

Nevšedné putovanie históriou Kremnice

Prehliadka vinárskej osady Stará Hora s degustáciou vína

Sláva Zvolenskému zámku

Tajomstvá Pustého hradu

Historická škola prof. Jozefa Mistríka

S vínom a syrmi pod hviezdami

Foodtour

Príbehová hra

OOCR Stredné Slovensko

Menu