Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Zámocké hry zvolenské

4 júna - 18 júna

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského s radosťou oznamuje, že odložený 47. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské sa bude konať! Na festival pricestujú do Zvolena silné divadelné mená a inscenácie zo Slovenska i Čiech.

Mottom 47. Zámockých hier zvolenských je REŠTART. Odkazuje na oživenie festivalu po ročnej pauze, reflektuje dozvuky Roku slovenského divadla aj koncept končiacej 72. sezóny DJGT v znamení demaskovania. Festival sa bude konať v dňoch 4. – 18. júna 2021.

Vo festivalovej ponuke nájdu diváci veľké mená slovenskej divadelnej scény: RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO predstaví inscenáciu PÁN STROM z pera legendy a ambasádora Roku slovenského divadla Stanislava Štepku. SĽUK sa vráti na nádvorie zvolenského zámku, predstavením SĽUK – výber z tvorby. SKD MARTIN privezie divácky hit ZEM PAMÄTÁ o búrlivom osude speváka Karola Duchoňa s piesňami.

Počet zahraničných súborov sa vzhľadom na situáciu znížil a obmedzil na českých hostí. Diváci si budú môcť vychutnať Goldoniho komédiu MIRANDOLÍNA s Terezou Groszmannovou v titulnej role v podaní NÁRODNÍHO DIVADLA BRNO. Po prvýkrát v histórii festival privíta charizmatického JAROSLAVA DUŠEKA, ktorý sa predstaví vo vizionárskej inscenácii SLÁVA STROJŮ A MĚST pražského DIVADLA NA JEZERCE.

V programovej ponuke sú aj ďalšie zaujímavé a kvalitné inscenácie. DIVADLO ANDREJA BAGARA NITRA uvedie objavné spracovanie Lorcovej hry DOM. Po prvýkrát tu bude hosťovať DIVADLO PÔTOŇ BÁTOVCE a ich originálne dielo PASTIERSKA SYMFÓNIA.

Deti poteší BÁBKOVÉ DIVADLO KOŠICE a ich moderne spracovaný GUĽKO BOMBUĽKO. Festival budú sprevádzať aj sprievodné podujatia a aktivity.

Viac informácií nájdete na https://zhz.sk/ a na Facebooku TU.

Podrobnosti

Začiatok:
4 júna
Koniec:
18 júna
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1,
Zvolen, 960 01 Slovenská republika
Webstránka:
http://www.sng.sk/zvolen
Menu