Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Letné tvorenie na zámku I.

14 júla - 16 júla

KEDY? 14. – 16. júl 2021│8.30 – 12.00 hod
Program je určený pre deti od 7 do 12 rokov
V dobe kráľa Ľudovíta Veľkého
V prvom letnom tvorení sa pozrieme do 14. storočia. Prezradíme vám, ktorý kráľ dal zámok postaviť, na čo mu slúžil, čo sa dialo v jeho sieňach, keď do neho zavítal kráľovský sprievod i ako jeho stavba pôvodne vyzerala. Zoznámime sa s každodenným kráľovským životom a tiež niečo pekné spolu vytvoríme.
│Streda 14.7. │
Ako si kráľ Ľudovít nechal vystavať Zvolenský zámok
Výlet do 14. storočia začneme rozprávaním o vybudovaní zámku. Zoznámime sa s jeho staviteľom kráľom Ľudovítom, povieme si, kedy vládol, na akom území a čo sa mu prihodilo na poľovačke vo Zvolene. Spoznáme dávnu podobou zámku a jej zmeny naprieč storočiami. Po preskúmaní jeho súčasnej podoby si nájdeme vonku pekné miesto, z ktorého si ho namaľujeme.
│Štvrtok 15.7.│
Ako prišli do Zvolena uchádzači o Ľudovítove dcéry
Viete, že krátko po postavení zámku v ňom kráľ prijal uchádzačov o princezné? Počas dopoludnia si priblížime atmosféru dvorských zásnubných slávností, navštívime priestory, v ktorých sa pravdepodobne odohrali a vyskúšame si jednoduchý dobový tanec. Keďže zásnubné dohody mali aj písomnú podobu, dozviete sa, ako sa na kráľovskom dvore vyhotovovali listiny. Vyskúšame si tiež tzv. gotické písmo a naučíme sa maľovať zdobené začiatočné písmeno „iniciálu“.
│Piatok 16.7.│
Kráľovský život každodenný
Ak vás zaujíma, ako prebiehal každodenný život na zámku, kde sa kráľ veselil, kde odpočíval a ako fungovala hygiena v stredoveku, určite príďte aj na 3. tvorenie. Dozviete sa na ňom aj, čo kráľ jedol, čo si obliekal, ako trávil voľný čas. Porozprávame si o zariadení kráľovských komnát a vytvoríme diorámu (špeciálny model) jednej z nich.
Maximálna kapacita je 15 detí.
Vstupné: 7 € jeden deň / 18 € za všetky 3 dni.
V cene: materiál na tvorivé dielne, pedagóg, pitný režim.
Je možné prihlásiť sa na každý deň osobitne alebo na všetky 3 dni.
Záväzne objednať sa môžete na lektori.zvolen@sng.sk alebo na 045/2453001.
Informácie o podujatí nájdete na Facebooku TU.

Podrobnosti

Začiatok:
14 júla
Koniec:
16 júla
Udalosť Kategórie:
,

Miesto udalosti

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1,
Zvolen, 960 01 Slovenská republika
Webstránka:
http://www.sng.sk/zvolen
Menu