Obľúbené Nočné prehliadky sú podujatím, ktoré si za posledné roky získalo svojich priaznivcov, a pravidelne zaznamenáva úspech a pozitívne ohlasy návštevníkov. Tento rok ich preto s určitými zmenami môžete zažiť znova. Zážitkové prehliadky v regióne Stredné Slovensko rozširujú svoje miesta a presúvajú sa po prvýkrát aj mimo Banskú Bystricu.

Návštevníci tak budú mať možnosť nazrieť do histórie mesta Zvolen a Zvolenského zámku, Kremnice, Hronseka a kláštora v Bzovíku. Divadelno-šermiarske vystúpenia tak priblížia verejnosti známejšie či menej známe udalosti z histórie konkrétnych miest, kde sa prehliadka koná.

Okruhy sú naplánované na každý utorok v dvoch časoch, pričom jeden okruh trvá približne 1 hodinu. Vstupenky sú k dispozícii online a na mieste konania prehliadky vždy pred začiatkom podujatia, avšak s obmedzenou kapacitou.

Online vstupenky na Nočné prehliadky do Banskej Bystrice nájdete TU
Online vstupenky na Nočné prehliadky do Hronseka nájdete TU
Online vstupenky na Nočné prehliadky do Zvolena nájdete TU
Online vstupenky na Nočné prehliadky do Kremnice nájdete TU

Podujatie podporil z verejných zdrojov aj Fond na podporu umenia.
Partnermi prehliadok sú: mesto Banská Bystrica, mesto Zvolen, Za horami,za dolami, Dovolenka na Slovensku – Dobrý nápad, Informačné centrum Banská Bystrica, informačné centrum Zvolen, obec Bzovík, mesto Kremnica, obec Hronsek, Vir Fortis, Stredoslovenské múzeum, SNG Zvolenský zámok.

Menu