Pre všetkých návštevníkov, ktorí neradi strácajú čas státím v rade pred pokladňami a po príchode do strediska si to zamieria radšej priamo na svah máme jedinečnú ponuku – „nekonečnú sezónku“  Áno, nekonečnú, pretože s koncom zimnej sezóny nekončí jej platnosť! S našou sezónkou je možné odteraz využívať lanovku na Novú hoľu aj počas celej letnej sezóny 2021!

A to nie je všetko, lyžovať je možné takmer nekonečne dlho na dennom aj večernom lyžovaní na Záhradišti, každý deň bez obmedzenia a výluk, od prvého do posledného dňa zimnej sezóny hoci aj 12 hodín denne.

Nekonečne veľa zábavy si s nekonečnou sezónkou užijú aj naši najmenší návštevníci v jednom z najväčších detských funparkov v strednej Európe. Vstup do funparku na všetky posuvné pásy a vlek je už zahrnutý v cene tejto sezónky.

Všetkých našich zákazníkov si veľmi vážime a majiteľov nekonečnej sezónky za ich lojalitu odmeníme pri každej návšteve v našich reštauračných zariadeniach na Záhradišti a Novej holi. S nekonečnou sezónkou získaš 10% zľavu z výšky konzumného v Chate pod Magurou, bistre Záhradište a nových prevádzkach rýchleho občerstvenia pri oboch údolných staniciach lanoviek.

Každý, kto využije našu ponuku získava k sezónnemu skipasu rovnako ako po minulé roky aj kartu hosťa – PARK SNOW Card a s ňou zaujímavé zľavy u našich partnerov na Donovaloch alebo blízkom okolí.

Žijeme v uponáhľanej dobe a blížiaca sa zimná sezóna bude pre nás všetkých určite iná. Napriek všetkým opatreniam a obmedzeniam, ktoré v každodennom živote musíme dodržiavať, pobyt na čerstvom vzduchu je jednou z najmenej rizikových aktivít. Urobíme všetko preto, aby sa hostia u nás v PARK SNOW Donovaly cítil čo najlepšie a bezpečne. Zdravie našich hostí a zamestnancov je pre nás prvoradé, preto dbáme na všetky opatrenia v záujme zabránenia ďalšieho šírenia koronavírusu. A preto všetkým držiteľom nekonečnej sezónky garantujeme vrátenie plnej sumy v peňazí v prípade, ak by stredisko kvôli nariadeným opatreniam nemohlo byť v sezóne 2020/2021 otvorené, príp. garantujeme majiteľom sezónnych skipasov prednostné právo využitia dopravných zariadení v prípade prevádzky dopravných zariadení pri obmedzenej kapacite.

Nekonečne veľa možností, zážitkov a dobrodružstiev zažijete s nekonečnou sezónkou počas celého roka len u nás, v PARKu SNOW Donovaly! A to všetko len za 199€ pre každého, kto si zakúpi nekonečnú sezónku v predpredaji do 15. decembra 2020 v našom https://skipas.parksnow.sk/ alebo v strediskových pokladniach.

Kúp online a ušetri!

Zakúpiť si skipas online sa odteraz oplatí ešte viac! Okrem času stráveného v rade pred pokladňou môžu všetci zakúpením skipasu v našom webshope dokonca aj reálne ušetriť a lyžovať aj v tejto sezóne za ceny z minuloročnej lyžiarskej sezóny. Ceny v pokladniach strediska sa od tohtoročnej sezóny budú líšiť a v priemere budú o 5% vyššie ako pri kúpe cez internet.

„Nové“ večerné lyžovanie

Večerné lyžovanie sa už niekoľko sezón teší veľkej obľube nie len dovolenkujúcich hostí priamo v stredisku na Donovaloch, ale po práci si radi prídu zalyžovať aj lyžiari z blízkeho okolia.

Pred tohtoročnou zimnou sezónou sme pristúpili k výraznejšej modernizácii, ktorá zabezpečí ešte kvalitnejšie a hlavne ekologickejšie osvetlenie hlavnej zjazdovky na Záhradišti a po novom aj zjazdovky pri vleku Lomená poma. Osvetlenie dokopy viac ako 2 kilometrov zjazdoviek zabezpečí technológia s modernými LED svietidlami, ktoré sú aj menej energeticky náročné a šetrnejšie k životnému prostrediu a zároveň oveľa efektívnejšie a výkonnejšie. Samozrejme, bezpečnosť našich návštevníkov je pre nás prvoradá. Viac svetla znamená aj viac bezpečnosti počas večerného lyžovania, ktoré si návštevníci budú môcť vychutnať tak ako doteraz od Vianoc až do ukončenia jarných prázdnin začiatkom marca každý deň od zotmenia až do 21 hodiny.

Nové après-ski ski bary priamo na zjazdovkách

Skvelá lyžovačka ide ruka v ruke s kvalitnými doplnkovými službami a reštauračnými zariadeniami na svahu i mimo neho. Obľúbená zastávka všetkých lyžiarov pri údolnej stanici lanovky na Novú hoľu, apres ski Husky bar dostal nový šat. Na zväčšenej ploche samotného baru a novej terase pribudlo viac ako 60 miest na sedenie pri stoloch či v útulnej lounge zóne.

Úplnou novinkou je apreski bar v blízkosti 4-sedačkovej lanovky na Záhradišti. Rovnako veľký bar s kruhovým pôdorysom a s vynovenou spoločnou terasou s Bistrom Záhradište bude lyžiarom k dispozícii denne počas celého dňa, počas denného aj večerného lyžovania.

Okrem kvalitnej kávy a chutných koláčikov si lyžiari budú môcť počas lyžiarskej pauzy v oboch baroch pochutnať aj na drobnom občerstvení vo forme teplých a studených snackov. Kvalitné alkoholické a nealkoholické nápoje, dobré pivo či čapovaná kofola sú v oboch apres ski baroch samozrejmosťou.

O príjemnú atmosféru postará kvalitná reprodukovaná hudba z moderného ozvučenia od renomovanej firmy Funktion-One. Rekonštrukciou v záujme skvalitnenia služieb a rýchlejšej obsluhy zákazníkov prešlo aj Bistro na Záhradišti.

Našich verných návštevníkov, majiteľov „nekonečnej sezónky“ čaká pri návšteve reštauračných prevádzok strediska, t.j. oboch apreski barov, Bistra Záhradište a reštaurácie Chaty pod Magurou darček vo forme 10%-nej zľavy z hodnoty konzumného po predložení čipovej karty so skipasom.

Najväčší detský FUN PARK v strednej Európe

            Detský FUNPARK na Donovaloch sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania – a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m2 pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m2 čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a je druhým najväčším svojho druhu v Európe. Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.            

Každý deň o 12.00 pozývame všetky deti aj dospelých na jedinečnú “Show na snehu” s množstvom hier a zábavy a nezabudnuteľnú jazdu v snežnom vláčiku. Tešia sa na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšiaci PARK SNOW.

Rezervácie a objednávky priamo na recepcii ubytovacieho zariadenia!

CENNÍK VSTUPOV DO FUNPARKU

Typ lístka     /     obdobie do 25.12.20 a od 07.01.21 26.12.2020 – 06.01.2021
Jednotné vstupné Jednotné vstupné
1 hodina 6,00 € 7,00 €
2 hodiny 10,00 € 12,00 €
1 deň 13,00 € 15,00 €
1 deň s PARK SNOW Card 11,00 € 12,00 €

Zimné Donovalkovo
Kúzlo sviatočného Adventu vás tento rok  očarí v našom malom vianočnom mestečku DONOVALKOVO. Už teraz sme nadšení, že sa stanete súčasťou úžasného podujatia, ktoré sme pre vás pripravili.

Vianočné mestečko DONOVALKOVO bude túto zimu dychberúcou novinkou!

DONOVALKOVO, ktoré sme si vysnívali a postavili pre deti, má 24 malých domčekov. Tieto budú už zďaleka žiariť vďaka prekrásnym vianočným dekoráciám. Každý z nich ukrýva nečakané prekvapenia a na tých, ktorí ich navštívia, čaká samostatný svet.

Túto zimu bude hlavné mesto  detí čakať na návštevníkov s úplne novým a slávnostným imidžom – stane sa vianočným mestom detí, ktoré je jedinečné na celom svete! Od začiatku decembra 2020 si budete môcť vianočnú atmosféru s rodinou v DONOVALKOVE užiť v rozprávkovo ligotavom, zasneženom, zimnom prostredí.

Navštívte Santa Clausovu dielňu,  vhoďte list do jeho schránky, pripojte sa k nám na tvorivých vianočných dieľňach, objavte množstvo voľnočasových aktivít a urobte fantastické rodinné fotografie v nezabudnuteľne čarovnom prostredí!

Naše mini zvieratká, samozrejme,  čakajú na stretnutie s návštevníkmi aj v zime.

V mestečku samozrejme nebude chýbať veľa zaujímavých noviniek a zážitkov na celý život !

K vianočnej atmosfére neodmysliteľne patrí aj vianočný punč, ktorý si vychutnáte pri vianočnej hudbe:)

Na Donovaloch lyžujú zadarmo deti až do 8 rokov!

            Takmer vo všetkých lyžiarskych strediskách na Slovensku si lyžovačku užívajú deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby s platným lyžiarskym lístkom zadarmo. Túto tradíciu sme však na Donovaloch zrušili a pre pobytových hostí, najmä rodiny s deťmi zaviedli možnosť získať bezplatný skipas pre deti až do dovŕšenia 8. roku života! Táto ponuka platí pri kúpe 3- až 7-dňových skipasov, kedy za skipas platia len len rodičia, príp. sprievodné osoby.

            Hranica 6 rokov pre deti, ktoré nepotrebujú na lyžovačku skipas a lyžujú spolu s rodičom zostáva pri kúpe krátkodobých lyžiarskych lístkov – t.j. všetkých s platnosťou kratšou ako 3 dni. Takisto hranica 6 rokov je uplatňovaná aj pri kúpe celosezónneho skipasu.

            S veľkým úspechom sa stretlo aj zavedenie nepretržitej prevádzky 4-sedačkovej lanovky a vleku P2 na Záhradišti v čase 8:30 – 21:00. Denné lyžovanie tak plynulo prechádza do večernej prevádzky. S flexibilnou platnosťou napr. 7-hodinového lístka majú lyžiari možnosť spojiť denné aj večerné lyžovanie, napr. ak začnú lyžovať o 13:45, lyžujú na Záhradišti až do 20:45! Samozrejme, stále je možné si zakúpiť aj lyžiarske lístky len na večerné lyžovanie, ktorých platnosť je už od 16:00 – 21:00.

6-dňová lyžovačka s PARK SNOW Card v hlavnej sezóne pre dospelú osobu už od 21,70€/deň!

PARK SNOW Card  – Vezmite si svoju dovolenku do vlastných rúk!

Čo je PARK SNOW Card?

Produkt PARK SNOW Card je v našom stredisku známy už niekoľko sezón.  Hostia ho poznajú prostredníctvom karty, ktorú získavajú v partnerskom ubytovacom zariadení, ak sa ubytujú aspoň na 2 noci a môžu s ňou využívať služby za výhodnejšie ceny.

Produkt PARK SNOW Card je v našom stredisku známy už niekoľko sezón.  Hostia ho poznajú prostredníctvom karty, ktorú získavajú v partnerskom ubytovacom zariadení, ak sa ubytujú aspoň na 2 noci a môžu s ňou využívať služby za výhodnejšie ceny.

Hosťovi sa vydáva v podobe tlačenej karty vo veľkosti bankomatovej karty. Od sezóny 2019/2020 je k dispozícii aj elektronická verzia PARK SNOW Card, ktorú si klient uloží priamo vo svojom smartfóne a tak sa už nestane, že by ju stratil alebo zabudol na hotelovej izbe.

Najatraktívnejšie zľavy, ktoré môže hosť s kartou využiť sú:

– zľava na  3-dňový, resp. 6-dňový skipas v stredisku PARK SNOW Donovaly

– zľava na celodenný vstup do detského funparku

– zľavy v požičovniach ski & snb výstroja, školách, servisoch, wellness, múzeách a iné.

PARK SNOW Card je kľúčom k získaniu plnohodnotného zážitku z dovolenky strávenej na Donovaloch,  ale aj u mnohých našich partnerov v regióne.

Ako získať kartu hosťa – PARK SNOW Card?

            Pobytovú kartu hosťa so všetkými jej výhodami získava hosť na základe objednávky u svojho ubytovateľa pred príchodom do strediska. Podľa dĺžky pobytu získava pobytovú kartu pre krátkodobý pobyt (2-4 noci) alebo  pobytovú kartu pre dlhodobý pobyt (5-7 nocí). Samotnú kartu hosť obdrží buď na recepcii ubytovacieho zariadenia  alebo v infocentre. Cena karty je 2,90 EUR (vrátane DPH). Zľavová karta je vystavená len hosťom starším ako 6 rokov, ktorí sa ubytujú v partnerskom zariadení (zoznam je uvedený na www.parksnowcard.sk) na minimálne 2 noci.

Ako funguje karta hosťa – PARK SNOW Card?

Jednoducho –  hosť kartu nosí stále so sebou a u našich partnerov – akceptačných miestach sa ňou preukáže a využíva jej výhody pri čerpaní skvelých zliav! Každý partner akceptujúci PARK SNOW Card má svoju prevádzku označenú nálepkou. Zoznam akceptačných miest je priebežne aktualizovaný a vždy je dostupný na www.parksnow.sk

Podrobné informácie k projektu sú dostupné na webovej stránke www.parksnowcard.sk.

Riders Park Záhradište – najlepší snowpark na Donovaloch

V stredisku PARK SNOW Donovaly prevádzkujeme najlepší* snowpark na Slovensku (*podľa výsledkov ankety na portáloch www.boardlife.skwww.freeskier.sk ). Našim cieľom a celej našej „crew“ je park čo najskôr na začiatku sezóny otvoriť a dennou údržbou ho udržiavať  v najlepšom stave. V posledných dvoch sezónach bol  RIDERS PARK Donovaly vždy prvým otvoreným slovenským parkom.

V parku sa nachádzajú zvyčajne 3 skoky a 12 prekážok, ktoré sa počas sezóny obmieňajú,  aby bolo jazdenie v ňom stále výzvou. Každú sezónu pribúdajú do parku nové prekážky, v predminulej sezóne aj CHILLOUT ZÓNA s hudbou.

Aj v tejto lyžiarskej sezóne 2020/2021 bude Riders Park Záhradište strediskom prípravy slovenskej reprezentácie v snowboardingu a akrobatickom lyžovaní.

Všetky informácie o snowparku sú dostupné na webovej stránke www.riderspark.sk.

Donovaly aj pre bežkárov

            Na Donovaloch si na svoje určite prídu aj vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii sú 2 bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je 18,4 km. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl.

Mapu bežkárskych tratí si môžete stiahnuť z webovej stránky www.parksnow.sk, sekcia “mapy”.

Fotopoint Nová hoľa

Čo určite nemôže chýbať skvelému dňu strávenému u nás v PARK SNOW Donovaly? Presne tak, fotka na pamiatku s tými najbližšími! Pošlite pozdrav rodine, priateľom či známym, pozdravte ich jednoducho cez facebook či instagram. Ako na to? Vyvezte sa lanovkou na Novú hoľu, kde priamo naproti vrcholovej stanici uvidíte nové zariadenie. Nie, nejde o radar či meteostanicu, je to skrinka vybavená kvalitným fotoaparátom a bezkontaktným čítacím zariadením. Priložte čipovú kartu so svojim skipasom alebo spiatočným lístkom na lanovku k čítačke na vyznačenom mieste a presuňte sa do 10 sekúnd na miesto ku svojej partii, usmejte sa a vyčkajte na blesk. Tak a fotka s panorámou Nízkych Tatier v pozadí je hotová. Do pár minút si ju jednoducho nájdete v mobilnej aplikácii Skiline alebo na webe www.skiline.cc spolu so štatistikou koľko kilometrov ste už u nás nalyžovali. Nie ste spokojní s fotkou? Nevadí, odfoťte sa znovu a znovu… 🙂

Moderné medicínske centrum

K zimnej dovolenke bohužiaľ niekedy patria aj úrazy, ktoré doteraz riešili pracovníci horskej záchrannej služby priamo na svahu a po transporte bol zranený odovzdaný do lekárskej starostlivosti privolanej záchrannej služby. Tento častokrát časovo zdĺhavý postup je už minulosťou vďaka novému modernému pracovisku medicínskeho centra, ktoré sa nachádza priamo v centre obce na prízemí apartmánového domu Horec. V zrekonštruovaných priestoroch súkromnej ambulancie úrazovej chirurgie vybavenej aj röntgenovým prístrojom je od decembra 2017 poskytovaná zdravotná starostlivosť najvyššieho štandardu. Lekár je k dispozícii denne počas trvania zimnej sezóny v čase od 9:00 do 19:00. Aj keď ide primárne o traumatologickú ambulanciu, lekár vyšetrí aj pacientov s akútnymi ochoreniami ako napr. dýchacích ciest alebo brucha.

8-hodinový výberový lístok (8-hodín zo sezóny)

            8-hodinový výberový lístok je lístok vhodný pre všetkých, ktorí si chcú užiť slobodu a nechcú sa viazať kúpou časových lístkov a pri častejších návštevách nášho strediska nelyžujú celý deň. Prvým prechodom cez turniket sa odpočíta z lístka 1 hodina, počas ktorej môže majiteľ lístka uskutočniť neobmedzený počet jázd. Ak po uplynutí tejto hodiny už žiadny ďalší prechod cez turniket neuskutoční, na lístku zostáva 7 hodín, ktoré môže opäť ľubovoľne využiť v ktorúkoľvek dobu počas prevádzky dopravných zariadení v našom stredisku na dennom alebo večernom lyžovaní. Ďalšiu hodinu majiteľovi lístka odpočíta až prechodom cez turniket po uplynutí 60 minút od prvého prechodu cez turniket.

Príklad.

            Prichádzam do strediska, 8:25 si v pokladni kúpim 8-hodinový výberový lístok. Prvýkrát prechádzam cez turniket o 8:31. V tomto momente mi z lístka odpočíta celú jednu hodinu do 9,31. Ďalšie jazdy uskutočním napr. 8:44, 9:05, 9:18, 9:29. Potom sa rozhodnem, že si urobím prestávku a idem do Husky baru. Na lístku mám stále k dispozícii ešte celých 7 hodín.

Opäť lyžujem od 11:40 (bude mi odpočítaná druhá hodina do 12:40), urobím však len jednu jazdu a stretnem známeho, ktorý ma zavolá na obed. Po obede sa už na svah nevrátim, zostáva mi lístok so 6 hodinami, ktoré môžem využiť podobným spôsobom ktorýkoľvek iný deň, príp. ešte v rovnaký deň na večerné lyžovanie.

Informačné systémy

            Informačno-rezervačný systém DESKLINE je nástrojom pre profesionálne spracovanie informácií v každej oblasti regiónu cestovného ruchu. Prevádzkovateľ strediska ho využíva jednak ako databázu zmluvných ubytovacích zariadení a služieb, s možnosťou priamej rezervácie na požiadavku, ale aj ako databázu turistických informácií o pamiatkach, pamätihodnostiach, turistických tipoch, či kalendár podujatí. Jeho univerzálnosť je charakteristická aj tým, že umožňuje zakúpenie suveníru prostredníctvom e-shopu, pokiaľ si ho hosť nestihol zakúpiť priamo v infocentre. DESKLINE je skutočne komplexný systém, poskytujúci možnosť prepojenia s vybranými rezervačnými systémami recepcií ubytovacích zariadení, čím garantuje aktuálnu informáciu o stave obsadenosti a cene. Navyše jeho jednotné vizuálne prevedenie, ktoré má v novej zimnej sezóne novú grafickú podobu, je prehľadnou súčasťou domovskej stránky strediska www.parksnow.sk, s rovnako novým grafickým spracovaním.

Ďalšie atrakcie v stredisku PARK SNOW Donovaly

  • bezplatná umelá ľadová plocha
  • Riders park – snowpark,
  • detský PATTY SKI Funpark s animačným programom pre deti
  • 18,4 km bežeckých trás
  • 9,5 km skialpových trás
  • snowparagliding, psie a konské záprahy
Menu