VYHLÁSENIE OOCR STREDNÉ SLOVENSKO NA PODPORU MEDZINÁRODNÉHO CIVILNÉHO LETISKA SLIAČ

Medzinárodná civilná letecká doprava na medzinárodnom civilnom Letisku Sliač, a.s. (ďalej len „letisko Sliač“) má strategický význam nielen pre Sliač a jeho okolie, ale pre celé stredné Slovensko. Fungovanie leteckej dopravy patrí medzi kľúčové aspekty rozvoja potenciálu v cestovnom ruchu, v investíciách a v dopravnej infraštruktúre. Oblastná organizácia cestovného ruchu OOCR Stredné Slovensko preto po medializovaných a rozporuplných informáciách o zrušení civilnej časti sliačskeho letiska, víta snahu rezortu obrany zachovať civilnú prevádzku na Sliači po rekonštrukcii vojenskej časti letiska v roku 2024.

OOCR Stredné Slovensko pripomína, že zachovanie medzinárodného letiska s civilnou dopravou  je nevyhnutné a potrebné aj pre najväčších partnerov v regióne,  ktorí tomuto kroku vyjadrujú podporu. Zámer zachovať civilné lety na letisku Sliač aj po plánovanej niekoľkoročnej rekonštrukcii Leteckej základne Sliač podporilo 44 členských subjektov OOCR Stredné Slovensko, 30 obcí regiónu, 31 spoločností a ďalších 9 subjektov, pričom podporné hlasy stále pribúdajú.

Všetci partneri z rôznych oblastí pôsobenia, vrátane významných zamestnávateľov, majú eminentný záujem, aby bola civilná letisková preprava zachovaná. Veríme, že Vláda SR bude maximálne súčinná pri udržaní civilnej časti letiska Sliač a jeho zakomponovaní do projektov realizovaných do roku 2023 v súvislosti s príchodom stíhačiek F-16 tak, aby medzinárodné letisko Sliač s civilnou dopravou patrilo medzi tie letiská na svete, ktoré majú vojenskú aj civilnú časť na jednej vzletovo/pristávacej dráhe.

Členské subjekty OOCR Stredné Slovensko

  1. Mesto Banská Bystrica
  2. Mesto Zvolen
  3. Mesto Sliač
  4. Mesto Kremnica
  5. Obec Donovaly
  6. Obec Špania Dolina
  7. Obec Kováčová
  8. Obec Turecká
  9. Obec Slovenská Ľupča
  10. Obec Podkonice
  11. Obec Riečka
  12. Obec Tajov
  13. Obec Dolný Harmanec
  14. Obec Hronsek
  15. Obec Ľubietová
  16. Obec Horné Pršany
  17. Obec Ľubietová
  18. Obec Kynceľová
  19. Obec Poniky
  20. KÚPELE SLIAČ a.s.
  21. BAD, s.r.o.
  22. TENIS CENTRUM, s.r.o.
  23. ZÁMOK VÍGĽAŠ s.r.o.
  24. AQUAPARK KOVÁČOVÁ, s.r.o.
  25. Kúpele Kováčová, s.r.o.
  26. BARANČIA, s.r.o.
  27. LUX-BB, s.r.o.
  28. FunArena, s. r. o.
  29. GulaVerse, s. r. o.
  30. BB Expo spol. s.r.o.
  31. GOIMPEX BRATISLAVA, a.s.
  32. INFO DONOVALY, s.r.o.
  33. RIDE s.r.o.
  34. AGRITOURS Slovakia, CK, s.r.o.
  35. CBS spol, s.r.o.
  36. WM AKTIV REISEN s.r.o.
  37. RESIDENCE HOTEL & CLUB, s. r. o
  38. MONTANA, spol. s r. o
  39. Rozvojová agentúra BBSK
  40. OZ Cyklo Adventure Slovakia
  41. OZ Banský región – Terra Montanae
  42. OZ Banskobystrický geomontánny park
  43. OZ Permon
  44. Slovenská asociácia “Route 66”

Nečlenské subjekty a subjekty z ostatných regiónov

OBCE

  1. Mesto Dudince, primátor PaedDr. Jozef Nemec
  2. Mesto Nová Baňa, Ing. Veronika Búryová (sekretariát primátora)
  3. Mesto Žarnovica, primátor Kamil Danko
  4. Obec Bartošova Lehôtka, starostka Zlatica Groschová
  5. Obec Beňuš, starostka Katarína Srnková
  6. Obec Cerovo, starostka Mgr. Margita Boďová
  7. Obec Dolná Lehota, starostka Viera Hudíková
  8. Obec Dúbravica, starostka Ing. Janka Slobodníková
  9. Obec Hodruša-Hámre, starosta Jozef Uram
  10. Obec Hontianske Nemce, starosta PaedDr. Jozef Nemec
  11. Obec Horná Mičiná, starosta Ivan Lenár
  12. Obec Horné Mladonice, starostka Erika Korčoková
  13. Obec Hrochoť, starosta Bc. Marian Mazúch
  14. Obec Jasenie, starosta Ing. Marek Kordík, PhD.
  15. Obec Môlča, starosta Ján Kluka
  16. Obec Obec Hrabičov, starosta Ján Adámik
  17. Obec Očová, starosta PhDr. Ján Senko
  18. Obec Oravce, starostka Anna Filipčová
  19. Obec Orovnica, starostka Mgr. Katarína Forgáčová
  20. Obec Ostrý Grúň, starosta Mgr. Július Remenár
  21. Obec Počúvadlo, starosta Dušan Triebušník
  22. Obec Prestavlky, starosta Ján Abrahám
  23. Obec Sebedín-Bečov, starosta Ján Škamla
  24. Obec Sielnica, starostka Anna Gavajdová
  25. Obec Šumiac, starostka PhDr. Jarmila Gordanová
  26. Obec Terany, starostka Mgr. Iveta Gajdošová
  27. Obec Trnavá Hora, starosta Pavel Kravec
  28. Obec Veľká Lúka, starostka Ing. Andrea Chromeková
  29. Obec Veľké Pole, starosta František Demeter
  30. Obec Žibritov, starosta Dušan Laco

PODNIKY

  1. All-Trans, Martin Kolik
  2. Beta-car s.r.o., Martina Pukšová
  3. Bioagro spol. s r.o, Ivan Jorčík,
  4. Black M, Marián Čierny
  5. CK STEY (STEY, s. r. o.), Ing. Ivana Rešutíková
  6. Dom Maríny, s.r.o., Ján Majsniar a Igor Brossmann
  7. ELEKTRO RECYCLING, Ing. Jozefa Vašina
  8. ELGEO-BANSKÁ, s.r.o., Ing. Erik Sombathy
  9. Euromed solutions s.r.o., MUDr. Peter Knechtsberger,
  10. Evonik Fermas s r.o, Ing. Miroslav Havlík
  11. FUTURUM MMI spol. s r.o..,  Ivan Jorčík
  12. FUTURUM MMI, Ing. Michal Jorčík
  13. HARIKOE s.r.o., Martin Jorčík
  14. Hermann Armin s. r. o., Peter Haas, Zuzana Haasová
  15. Hotel Bystrá, Marian Gonos
  16. M ä s p o m a, spol. s r.o., Ing. Ján Kolesár st., Ing. Ján Kolesár ml., Ing. Denisa Jamrišková, Ing. Tomáš Jamriška
  17. Motor-Car Banská Bystrica, spol. s r.o., JUDr. Katarína Filipová
  18. Perfect Legal Slovakia, Mgr. Milan Cipciar
  19. RADIX s.r.o., Martin Renčo
  20. REMESLO TERMÁL, s.r.o., Erika Ivanová
  21. Siman a Jorčík spol. s r.o., Ivan Jorčík
  22. SL SLOVAKIA, a.s., Ing. Helena Oravcová, PhD.
  23. Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s.
  24. Svetro s.r.o., Blašková Ľudmila
  25. SYNERGON a.s., Richard Tannhauser
  26. T.C.T., spol. s r.o., Ing. Martin Hrbáň
  27. Tále, a. s., Ing. Ľuboš Ďurinďák
  28. VIS EXPORT-IMPORT, s.r.o., František Šimák
  29. Witzenmann Slovakia spol. s r.o., Ing. Štubianová Ružena
  30. ZCRNT, Ivan Jorčík
  31. Zeppelin SK s.r.o., Peter Bancík, Andrea Hrubá

ORGANIZÁCIE A INÉ SUBJEKTY

  1. Bežecký klub Sliač, Renáta Barcíková
  2. Čiernohronská železnica, n.o., Ing. Aleš Bílek
  3. Hudobná a umelecká akadémia Jána Albrechta Banská Štiavnica, Prof. PhDr. Zuzana Martináková, PhD.
  4. KOCR Banskobystrický kraj Turizmus, Daniela Chrančoková
  5. OOCR Dudince, JUDr. Slavomír Brza
  6. OOCR Región Banská Štiavnica, Igor Kuhn
  7. OOCR Región GRON, Mgr. Žofia Buganová
  8. OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Ľuboš Ďurinďák
  9. Združenie baníckych spolkov a cechov Slovenska, Ing. Erik Sombathy
Menu